Miks Hõbekivi?

Hopealoimu kaminahi - põhjendatud valik

Puuhalgude praksuv põlemine ja tuleleekide elav värelemine elutoas loovad  sooja ja koduse tunde. Läbi  kivimassi kanduv soojus on inimihule tuttav ja turvaline.  Peamiselt käsitööna valmistatud kaminahjud ja pliidid on lihtsa klassikalise välimusega. Vabakujuline ja murtud kivipind on isikupärane ja kordumatu.

Hopealoimu kaminahjud on  kvaliteettooted. Ahjude vastupidavus ja küttevõimsus on end juba tõestanud, ega ole ka nende ilu üksnes vaataja silmades.
Järgnevalt mõned põhjendused:

  1. Hopealoimu kaminahi on pikaajalise tootearenduse tulemus

  Kaasaegne Hopealoimu kaminahi on rohkem kui 30 aasta pikkuse tootearenduse tulemus. Arendustöö eesmärk on olnud luua vastupidav, võimas ja hästi salvestav soojusallikas. Ahjude disainis on domineerivad klassikalised jooned. Seetõttu ahi ruumi keskse sisustuselemendina säilitab oma esinduslikkuse ka paljude aastate möödudes.

  Elementidest ahi koosneb 30-40 osast, mis vähendab töö hulka objektil ja võimaldab kiirema ja puhtama paigalduse. Erinevaid pinnakattevariante võib kombineerida vastavalt soovile. Ahju välis- ja sisekesta vahel on väike õhuvahe, mis välistab pragude tekke ja soojus kandub kogu ahju välispinnale aeglaselt ja ühtlaselt. Temperatuur ahju pinnal jääb 50-70 kraadi vahemikku. Elementahjude kaal jääb 850-2900 kg vahemikku. Müüritud ehitusega ahjud (-LK) mudelid on massivsemad (1300-4000 kg) ning mõeldud eelkõige kohtadesse, kus on vajalik suurem salvestamisvõime.

   2. Kõrge kasutegur

   • Hopealoimu kaminahi põletab efektiivselt nii leht- kui ka okaspuuhalge. Ahju kütmine ei kesta kaua: 1-2 tunni kütmise järel on soojust salvestunud 12-24 tunni jaoks, mis näitab kõrget põlemise kasutegurit. Laotud suured mudelid suudavad salvestada soojust ka 48 tunni jaoks (TLU-LK…). Kasutegur on mudelite lõikes erinev: 85-90 %.

   3. Keskkonnasõbralik<br />

   • Puuküte on ökoloogiline lahendus. Hopealoimu kaminahjudes on puidu põlemine puhas. Ahjud on väga edukalt läbinud saksa DIN-testi nr. 18891 nõuded.

    4. Kvaliteetsed materjalid

    • Selleks, et ahjude vastupidavus oleks tagatud, on tooraineks valitud nii labori- kui ka praktilise testi läbinud materjalid. Neid materjale on peamiselt kaks: loodusliku päritoluga Hõbekivi ja Croval tulekindel valumass. Kivi on looduslik ja selle omadusi ei saa muuta. Kivi on raske, suure soojusmahtuvusega. Kivi kiire salvestamine ei ole aga see omadus, mis ahju koldes kiiresti kõrge temperatuuri saavutamiseks vaja on. Ahju siseosad on  raskest keraamilisest tellisest või croval massist. 

    5. Mitmeid variante viimistluseks

    Hopealoimu kaminahjude peamiseks viimistlusmaterjaliks on looduslik kivi, millest saab valmistada kolme erinevat profiili:

    1. saetud ja lihvitud
    2. lõhestatud (piki kiudu)
    3. murtud klombitud (risti kiudu).

    Vahelduseks kivile võib ahju pinaviimistlust kombineerida

    1. antiikkrohviga

    Antiikkrohvi põhitoon on valge, mida saab vajadusel toonida.

    Ahju välimust saab muuta ka vuukide värvitooniga. Põhilised vuugi toonid on tumehall ja valge.

    6. Mudelite variatsioonid

    • Näiteks ühest mudelist S1 võimalikud erinevad variandid:

     Kahepoolse luugiga DUO
     Üheosaline suure klaasiga luuk 
     Krohvitud pind vaheldub kiviga
     Vabakujulise kiviplaadiga kaetud ülaosa 
     Sirge ülaosaga  S1P-S

              

    7. Hopealoimu kaminahi - ökonoomne ja võimas

    Hopealoimu kaminahi on kõrge kasuteguriga ja salvestab palju soojust. Pidevalt uueneva õhu koldesse juhtimise süsteemi abil on põlemise kasutegur ületanud 90 % piiri! Lapperanna tehnikakõrgkoolis läbi viidud uurimuses on ühe keskmise suurusega ahju S2 kohta saadud järgmised tulemused:

    • küttevõime on 30-40 kW (normaalsel kütmisel soojust salvestub ööpäevaks, ahi salvestab soojust kogu massiga ja loovutab kaua).
    • kolmekordse seinakonstruktsiooni tõttu soojus salvestub ühtlaselt kogu ahju ulatuses.
    • põlemise kasutegur on 88 % (põlemine on efektiivne)
    • ahi loovutab soojust võimsusel 4,5 kW (piisab 90 m2 kütmiseks)
    • ahju pinna temperatuur on keskmiselt 50-60 Co kuid maksimaalne jääb alla 75 Co (ahju pind ei lähe liiga tuliseks)

    8. Suur köetav pind

    • Mudelivalikus on igale ahjule lisatud “köetav pind”. See eeldab soojuskiirguse tõkestamata levikut ruumis. Teine tegur on ahju poolt soojendatud õhu liikumisvõimalus tubade vahel. Köetava ala suurus on seda täpsem, mida avatum on ruumide planeering. Tugevad mõjurid on ka puude kvaliteet, kütmise oskus ning loomulikult välistemperatuur. Energiavajaduse kasv on lineaarses pöördvõrdelises suhtes välistemperatuuri langusega. Eriti külmade ilmadega on kasulikum kütta kaks korda päevas (hommikul ja õhtul). Kasutades ahju abiküttena on see hea võimalus vähendada küttekulusid. Hopealoimu ahjule saab teha reguleeritava salvestava õhkküttesüsteemi, avades kanalid sise- ja väliskesta vahel. See aitab kaasa kiiremale soojuse eraldumisele näiteks külma suvila kütmisel. See aitab samuti parandada sooja jaotust teistest eraldatud tubadesse.

    9. Hopealoimu ahjudel on lai korstnaliiteala

    • Hopealoimu kaminahjude väikesed tuleohutuskaugused ( 5-10 cm horisontaal- ja 25 cm vertikaalsuunas põlevast materjalist) ja lai korstnasse liitmise ala (joonisel märgitud punasega) võimaldavad neid paigaldada ka kitsastesse kohtadesse.

     Hopealoimu ahjud on võimalik liita korstnaga peamiselt terve tagakülje ulatuses, kuid on võimalik ka külgedelt. Enamik mudelitele saab panna ahju peale toetuva kergkorstna. Mitmetele ahjutüüpidele saab teha topeltringluse ja ahjule toetuva korstna.

    10. Hopealoimu kaminahi sulandub tausta suurepäraselt

    • Kattes ahju ümbritseva seina või põranda Hopealoimu kiviplaadiga või laiendades ahju vaheriiuleid saab luua huvitava terviku, mis oma halli värvitooni tõttu erinevate võimalike taustamaterjalidega suudab harmoneeruda. Hopealoimu kivi on ainulaadne ja haruldane materjal. Kaminahjud valmistatakse peamiselt käsitööna ja seetõttu ei ole neil mastoodangu mainet.